Godło WUM

Laboratorium Badawcze - Bank Komórek

Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

"Od komórki do biobanku"

Od komórki do biobanku

 

 

BEZPŁATNE WARSZTATY „OD KOMÓRKI DO BIOBANKU – WARSZTATY DLA POCZĄTKUJĄCYCH”

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach „Od komórki do biobanku – warsztaty dla początkujących”, organizowanych przez Laboratorium Badawcze-Bank Komórek WUM dnia 26.03.2020 r. w Warszawie.

Warsztaty dedykowane są dla osób, które stoją przed wyzwaniem tworzenia nowego biobanku lub próbują sprostać wymaganiom związanym z prowadzeniem biobanku. Forma warsztatów jest połączeniem prezentacji i sesji dyskusyjnych, dzięki czemu uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania
z bezpośrednich porad ekspertów i doświadczeń osób z branży. W trakcie dyskusji każdy będzie mieć możliwość na znalezienie odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Podczas warsztatów zostaną poruszone tematy takie jak:

  • Struktura organizacyjna biobanku.
  • Prawne aspekty ochrony danych osobowych dawcy materiału biologicznego – od planowania eksperymentu do przechowywania próbek.
  • Wniosek do Komisji Bioetycznej – istotny etap tworzenia biobanku.
  • Formularz świadomej zgody dawcy materiału biologicznego – od czego zacząć?
  • Komórki jako materiał wyjściowy do badań - zagadnienia praktyczne.
  • Praktyczne aspekty pracy w biobanku komórkowym – najczęstsze problemy.
  • Biobank w badaniach naukowych.

Rejestracja na warsztaty odbywa się poprzez wysłanie zgłoszenia do dnia 28.02.2020r. na adres e-mail: biobank@wum.edu.pl – liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową agendą warsztatów, która została przedstawiona poniżej.

 

Warsztaty - Agenda

 

W związku z wejściem w życie nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO) – prosimy o zapoznanie się z treścią klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Wysyłając zgłoszenie na warsztaty, jednocześnie wyrażają Państwo zgodę na wykorzystanie wizerunku zgodnie z treścią oświadczenia.

 

polymer

Wytwarzanie ATMP

 

lock

Biobank

 

fingerprint

Badania naukowe