O nas
Przy jednostce działa Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Tkankowej. Członkowie koła mają okazję poznać wiele aspektów pracy naukowo-badawczej: od wyszukiwania i właściwej interpretacji danych literaturowych, poprzez naukę technik laboratoryjnych (m.in. izolację i prowadzenie hodowli in vitro komórek macierzystych, metody ich kontrolowanego różnicowania), projektowanie i prowadzenie własnych doświadczeń oraz udział w pracach badawczych realizowanych przez pracowników zakładu.
Działalność
Działalność koła wpisuje się w ramy szeroko pojętej inżynierii tkankowej – interdyscyplinarnej dziedziny nauki, która poprzez zrozumienie mechanizmów odpowiedzialnych za różnicowanie komórek macierzystych oraz interakcję komórek i tkanek ludzkich z biomateriałami zmierza do otrzymania konstrukcji wszczepialnych, będących co najmniej funkcjonalnym odpowiednikiem natywnych tkanek.
Zapraszamy osoby zainteresowane
Osoby zainteresowane inżynierią tkankową i medycyną regeneracyjną zapraszamy do wspólnej pracy. Na cyklicznych spotkaniach będziemy prowadzić przegląd bieżącej literatury w wybranych aspektach inżynierii tkankowej, dyskutować, poszerzać zainteresowania. Aktywni członkowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w pisaniu publikacji oraz pracy z hodowlami komórkowymi w wysokiej klasy laboratorium CePT.
Wszystkich członków zachęcamy do składania wniosków o granty studenckie, oferując pomoc w zaprojektowaniu eksperymentu i prawidłowym uzupełnieniu wniosku. Wymagamy dobrej znajomości języka angielskiego, mile widziany ukończony kurs histologii.
Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy na dudekdw@gmail.com. W mailu należy podać dane osobowe, rok i kierunek studiów oraz numer indeksu.
Nasz Facebook
https://www.facebook.com/allyourcellsarebelongtous