Skip to main content
15 Jun 2022 12:12 PM

                 W dniach 28 czerwca – 1 lipca 2022r., w Krakowie odbyła się Konferencja Tissue Engineering and Regenerative Medicine International Society (TERMIS) European Chapter 2022.

                TERMIS-EU 2022 opiera się na prezentacji najnowszych osiągnięć naukowych z zakresu inżynierii tkankowej, biologii komórki, biomateriałów, biofabrykacji, metod numerycznych i eksperymentalnych, zastosowań klinicznych i wielu innych. Tematem przewodnim tej konferencji były perspektywy i wyzwania w medycynie regeneracyjnej.

                Miło jest nam poinformować, iż w ramach tego wydarzenia, Laboratorium Badawcze – Bank Komórek Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zorganizowało sympozjum pod tytułem „Biobankowanie - niezbędne wsparcie rozwoju medycyny regeneracyjnej”. Była to pierwsza sesja dotycząca biobankowania, zorganizowana w ramach TERMIS. Jej celem było poszerzenie wiedzy o zasobach biobanków i możliwości ich wykorzystania w badaniach związanych z rozwojem medycyny regeneracyjnej. Sesja cieszyła się dużym zainteresowaniem i była miejscem ciekawych dyskusji dotyczących perspektyw współpracy pomiędzy środowiskiem biobankowym a naukowcami zajmującymi się na co dzień rozwojem inżynierii tkankowej i medycyny regeneracyjnej. Liczymy, że takie sesje będą od teraz stałym elementem konferencji TERMIS.

Wykładowcami zaproszonymi do udziału w sesji byli:  prof. Lorenzo Moroni z Uniwersytetu w Maastricht oraz prof. Małgorzata Lewandowska – Szumieł z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Sponsorami sesji był Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz firma Genos.  

 https://eu2022.termis.org

Szczegółowy program: https://eu2022.termis.org/wp-content/uploads/2022/06/TERMIS_detailed_programme_web_v_20220613.pdf